Федерація Фунакоші
Шотокан Карате України
+38 (093) 315 48 90

Ян Кнобель

Ян КнобельНародився 30 травня 1950 року, одружений, має 3-х синів.

Кнобель почав працювати на круїзному лайнері, коли йому було ще 18 років. Він часто відвідував США, ця країна йому дуже подобалася. Беручи цей факт до уваги, недивно, що святкування 25-ї річниці свого весілля відбулося в подорожі по західному узбережжю США.

Часто після роботи на лайнері він задумувався, чим би йому зайнятися у вечірні часи.

Прийшло на думку займатися футболом, оскільки його батько був колишнім тренером Амстердамського Аяксу та Голландської національної збірної по футболу. Але його батько порадив не займатися футболом, тому що на його думку: “Своїми ногами, він навіть і яйце не зміг би розбити”.

Оскільки футбол відпав, він вирішив зайнятися карате. Його перший іноземний тренер був сенсей Міязакі та його асистент Савада. Обоє, вони настільки вразили Яна, що він цілковито зосередився на карате. Це починалося як хобі, але потім переросло в стиль життя, професію.

Ян почав навчати карате вже у своїй власній школі, але згодом у 1983 році відкриває власне Додзю. Назвав він його Умо, що означає пір’їна. Це було описом характеру та стилю життя Яна Кнобеля, який сформувався під впливом учителя сенсея Міязакі, який на той час вже помер. Сенсей пояснював, що пір’їна в повітрі майже невагома, її рухи важко передбачити, але коли її приєднати до стріли, вона контролює політ цієї стріли і завдяки пір’їні стріла попадає точно в ціль. Сенсей Міязакі думав, що це найбільше відповідає характеру Яна Кнобеля: веселий, з гумором і водночас цілеспрямований та чесний. Кнобель завжди вважав це великою честю, що саме так сенсей Міязакі його характеризував.

Ян Кнобель практикував карате в ті дні з сенсеями Накаяма, Казе, Еноеда, Шираї, Оші, Асаї, Яхара, Абе. Сенсея Абе він зустрів у 1985 році під час свого першого візиту до Японії. Він займався в сенсея Абе під час Гайдзин занять (Заняття для іноземців) декілька тижнів. І це було велике досягнення, адже на той час займатися з інструкторами JKA було для іноземців неможливо. Яну пощастило, він і тренувався у майстрів, і брав участь у змаганнях по карате, причому доволі успішно. Декілька разів він ставав чемпіоном Голландії, як індивідуально, так і в команді. Його спеціалізацією було Ката. В 1993 році він переходить з Національної Організації Карате до своєї улюбленої Японської Асоціації JKA. Він був стомлений політичними розбірками і хотів займатися карате, бо отримував від цього задоволення. В Національній організації зовсім мало приділялося уваги Традиційному Карате, вона була всестильовою. Це стало ключовою причиною для переходу до JKA фракції сенсея Асаї. Кгобель там залишався до відділення фракції Асаї.

Під час свого перубування з сенсейем Асаї він зустрічався з сенсеєм Амос і був дуже вражений від цієї зустрічі. Ян Кнобель постійно брав участь у змаганнях і його наполегливість і труд давали результат. Він став Європейським чемпіоном, 2-м в Йоханесбурзі на Чемпіонаті Світу в 1993 році, та Світовим чемпіоном в Греції в 1996 році. Після цього він присвячує себе тренуванням уже власної команди та своїх синів. Навіть важко порахувати їхні успіхи: Багато разів команда була чемпіонами Європи, набирала багато очок під час світових змагань, декілька 1-х, 2-х та 3-х місць на чемпіонатах Світу. Школа Яна Кнобеля стала незалежною під час відділення Асаї, Ян та його команда змагалися з різними організаціями. Він уявляв себе Роніним, самураєм без учителя. Він тримав контакти з усіма цими організаціями і в кінці-кінців заснував WJKA, традиційну організацію, що являється його сенсом життя.

На сьогодні Ян присвятив себе своєму Додзю, і курсам що викладає по Європі. Він ключовий інструктор на Балканах і завдяки його зусиллями багато каратистів можуть мандрувати по Європі, беручи участь в різноманітних змаганнях з Карате. Не зважаючи на свою зайнятість, він знаходить час ще і для хобі: швидкісний велоспорт. До недавнього часу він щодня катався зі своїм батьком, який знаходився у прекрасній формі як для його віку. Під час щоденних велопоїздок вони ділилися своїми знаннями та досвідом, які Ян використовує для кращого розуміння та викладання карате. Нажаль, так сталося, що батько Яна Кнобеля помер 5 травня 2012 року. Ян отримує насолоду від роботи на одинці в своєму Додзю, він з захопленням катається на мотоциклі зі своєю дружиною Ханні.

На даний момент Ян тренується для здачі на 9-й Дан. Він являється президентом JKA в Голландії, а також президентом та співзасновником WJKA, генеральним секретарем\технічним директором SKDUN, технічним директором Балканських країн, і технічним радником WTKO.