Funakoshi Shotokan
Karate Association
+38 (093) 315 48 90

Кеннет Йошинобу Фунакоші

Кеннет Йошинобу Фунакоші, засновник та головний інструктор Асоціації Фунакоші Шотокан Карате (FSKA), син Йошіо Фунакоші, двоюрідного брата Гічіна Фунакоші, відомого як “батька сучасного карате”. (Йошіо в свої 85 років все ще пам’ятав ката Найханчя (Текки), які він вивчив у Гічіна на Окінаве в 1915-1925 рр.).

Заняття бойовими мистецтвами Кеннет розпочав із дзю-до в 1948 році у віці 10 років у сенсея Аракакі. Одночасно він навчався плаванню у всесвітньо відомого тренера Сакамото.

В 1956 році, коли йому виповнилося 17 років, його прийняли в клас кемпо і він почав брати уроки у Сонні Емперадо. Це стало початком його життєвого шляху. Після першого ж заняття у Емперадо Фунакоші бул переведений в клас для перспективних учнів. Два місяці потому на турнірі в Вашіава (Гаваї) він протистояв одному за іншим 20 противникам. Після цього турніру йому був присвоєний зелений пояс. Протягом другого року навчання в Університеті він пройшов шлях до чорного пояса, хоча і був самим молодим із всіх, хто отримав цей ранг.

В 1959 році, під час служби в ВВС Фунакоші почав викладати кемпо громадянським і військовим. В цей час він познайомився з сенсеєм Хіроказу Каназава, першим великим чемпіоном Японської Асоціації Карате (JKA), і його способом викладання. Цей спосіб був прямою протилежністю грубим и жорстоким силовим методам, з якими Фунакоші зіткнувся в кемпо. Ось, що говорить він сам: «я…Був великою відмінністю, і ось в чому: хоча Каназава був в зеніті слави, вселяючий трепет майстер карате, він був дуже сором’язливий.» Соромливість і м’якість Каназави справили таке враження на Фунакоші, що він відмовився від чорного поясу, отриманого в кемпо, і почав займатися під керівництвом Каназави з білим поясом. Він навчався у нього протягом трьох років і м’який спосіб викладання карате перейняв у Каназави. Наступні три роки Фунакоші займався у Масатакі Морі, другого старшого інструктора з JKA, а з 1966 по 1969 рік – у легендарного Тетсухіко Асаі, другого великого екс-чемпіона Японії.

В 1969 році, після 10 років навчання у трьох ведучих Японських інструкторів, сам ставав великим чемпіоном Асоціації Карате протягом 5 років підряд (1964 -1968), Кеннет Фунакоші бул призначений Головним Інструктором Асоціації Карате Гавай.

Сенсей Фунакоші розпочав викладання карате в грудні 1986. Після смерті головного інструктора JKA сенсея М.Накаямі, розбіжності, що послідували за нею в керівництві JКА, привели до розвалу Асоціації.

В 1987 році К.Фунакоші заснував неполітичну Асоціацію Фунакоші Шотокан Карате. F.S.K.A. має cвої філіали в США, Мексиці, Азії, Європі, Південній Африці, Росії та з 2001 року в Україні.