Funakoshi Shotokan
Karate Association
+38 (0472) 63 85 63 +38 (093) 315 48 90

Відбулись всеукраїнські інструкторські курси та щорічна конференція федерації

20-21 січня 2018 року в Черкасах пройшли зимові всеукраїнські інструкторських курси з Шотокан карате та щорічна Всеукраїнська Конференція ГО «Всеукраїнська Федерація Фунакоші Шотокан Карате».

Обидва заходи пройшли під керівництвом та головуванням Президента Федерації, сенсея Анатолія Науменка.

Незважаючи на складні погодні та побутові умови, що склались в місті Черкаси в зв’язку з рясними снігопадами, що пройшли напередодні, Всеукраїнські інструкторські курси зібрали більше 30 провідних інструкторів з більшості областей, в яких представлена Федерація.

Учасники курсів на прикладах ката Шотокан Хейян Годан та Емпі розібрали фундаментальні принципи і деталі виконання та оцінювання індивідуальних і командних ката.

Щодо розгляду питань з суддівства куміте, значна увага була приділена процедурним питанням суддівства, які часто-густо викликають гострі питання тренерів та представників команд на змаганнях.

Всеукраїнська Конференція ГО «Всеукраїнська Федерація Фунакоші Шотокан Карате» заслухала доповіді керівництва Федерації, голів суддівської колегії, тренерської ради та технічних комітетів.

В цілому робота структур Федерації признана задовільною.

Конференція намітила плани на рік, що починається. Як і на курсах, при розгляді всіх питань головним акцентом були питання якісного суддівства.

Прийнято рішення оголосити 2018 рік – роком суддівства.

Були також розглянуті важливі питання функціонування та розвитку Федерації, зроблені призначення в тренерському штабі:
старшим тренером з куміте серед молоді та дорослих призначено Олександра Науменка (3 дан, м. Черкаси, клуб «Бушидо»),
а старшим тренером з куміте серед юнаків та юніорів призначено Євгена Бондарева (2 дан, м. Київ, клуб «Якара»)
.

Додатково введена посада асистента головного тренера, на яку призначена Яна Федій (2 дан, м. Кривий Ріг, Криворізька Федерація Фунакоші Шотокан Карате-До).

Наприкінці конференції, були підведені підсумки 2017 року. Як кажуть у футболі «хет-тріком» відзначився Клуб карате «Шидай» з Києва.

Президент Федерації Анатолій Науменко вручив Голові клубу «Шидай», керівнику відокремленого підрозділу Федерації в місті Києві Юрію Замахаєву одразу три дипломи:

– за І місце у Всеукраїнському рейтингу серед відокремлених підрозділів Федерації;

– за І місце у Всеукраїнському рейтингу серед спортсменів з Фунакоші Шотокан карате (Онищенко Олександр);

– за І місце у Всеукраїнському рейтингу серед тренерів з Фунакоші Шотокан карате (Замахаєв Юрій).

Говорить Голова клубу карате «Шидай», представник Федерації за напрямом FSKA в м. Києві Юрій Замахаєв: «Питання якісного суддівства завжди стоїть гостро, тому тематика курсів вдала та своєчасна. Сумісна участь молодих та досвідчених інструкторів дозволила масштабно розглянути процедури суддівства та критерії оцінки. Актуальні питання розглядались на Конференції. Вважаю розумними рішення, прийняті щодо призначень в тренерському штабі. Маю надію, що проведені заходи позитивно вплинуть на загальну атмосферу та підвищення статусу змагань, що проводить Федерація та її члени. Дуже приємно та несподівано було отримати одразу три нагороди. Щиро радий за свого учня Олександра Онищенка, який став найкращим спортсменом завдяки постійній та наполегливій праці. 2017 рік й справді виявився одночасно напруженим та вдалим. Будемо тримати марку й далі».

Комітет по зв’язках з громадськістю ВВФШК