Федерація Фунакоші
Шотокан Карате України
+38 (093) 315 48 90

Що таке КАРАТЕ-ДО

images

Виявлення  переможця і переможеного не являється вищою формою карате-до. Карате-до – це бойове мистецтво формування характеру шляхом тренування, що дозволяє долати перешкоди – явні або приховані.

Карате-до – це мистецтво самооборони голими руками, в якому руки і ноги, піддаються систематичному тренуванню і  можуть застосовуватись як зброя при несподіваній атаці суперника.

Карате-до – це система вправ. В яких каратист вдосконалює своє тіло, розвиваючи в собі такі якості, як гнучкість. стрибучість, рівновагу, вміння рухатись назад і вперед, вліво і вправо, вгору і вниз вільно, і універсально.

Каратист застосовує техніку карате-до зусиллям волі, коли виконує удари по цілі точно і швидко.

Сутність  техніки карате заключається в кіме. Значення кіме – в націленій  вибуховій  атаці  із застосуванням відповідного прийому і максимальної сили в дуже короткий час. (В старі часи існував вислів іккен хісацу, який означає вбити одним ударом, але розуміти це буквально було б неправильно і небезпечно. Слідує пам΄ятати, що каратист в ті часи був здібним тренувати кіме щоденно і з повною зосередженістю , використовуючи маківару.)

Кіме може досягатися ударом руки, або ноги, а також блоком. Техніка, яка не має в собі кіме, не може вважатися справжнім карате, хоч скільки б сильно вона не нагадувала б його.  Змагання в цьому відношенні не виключення. Але повний контакт протирічить  правилам із-за небезпеки травмування.

Сун-доме означає неповний контакт із ціллю (один сун включає близько 3-х см). Та техніка, що не несе в собі кіме, не являється істинним карате, тому виникає питання: як знайти компроміс між кіме і сун-доме. Відповідь  така: зупиняти удар безпосередньо близько від життєво важливої точки суперника. В цьому випадку удар може проводитись з максимальною силою з повним контролем, без контакту.

Тренування перетворює різні частини тіла в зброю, яка застосовується вільно і ефективно. Необхідна вимога для її якісного застосування – самоконтроль. Щоб стати переможцем, потрібно перш за все подолати себе.


МАСАТОШІ  НАКАЯМА