Федерація Фунакоші
Шотокан Карате України
+38 (093) 315 48 90

Критерії розгляду технічних вимог

Критерії розгляду технічних вимог

DZU – КYU(10 кю)

Рівень, коли учень може виконувати найпростішу техніку, тільки зовнішню форму.

KU – KYU(9 кю)

Рівень, коли учень може виконувати найпростішу техніку, тільки зовнішню форму. Уміння виконувати її з помірною координацією і силою. Знання і розуміння основних прийомів, правильне виконання ЗКД з кроком вперед, Мае-гері; безпомилкове виконання Гохон-куміте. Знання етики і ритуалу, а також відповідна поведінка.

HACHI-KYU (8 кю)

Рівень, коли вся базова техніка повинна бути виконана з помірною силою і чіткістю. Правильне переміщення в ЗКД вперед і назад; знання ККД і КБД. Серед техніки рук акцент на Хікі-те. Гедан-камае при мавате, і наявність кіай на останній техніці; Йоко-гері-кеаге і кекомі враховуються додатково. Обов’язково правильне виконання Ката і Гохон-куміте

SICHI-KYU (7 кю)

Рівень, що вимагає хорошої координації і впевненості при виконанні техніки. Прийнятне виконання прийомів стегнами, особливо Рензоку-ваза; демонстрація різниці між Йоко – гері – кеаге і кекомі, враховуючи особливо рухи тазом і положення ступні; Маваші – гері враховують додатково; точне виконання Ката і особливо ККД; енергійне виконання Гохон, Санбон – куміте.

ROKU – KYU (6 кю)

Рівень вимагає хорошої різкості, узгодженої роботи ніг. Стійкі і правильні стійки і перехід з точними рухами стегон; знання джіу-камае; виконання Маваші – гері-чудан з особливою увагою на першій фазі удару (виведення коліна); техніки Маваші-гері-джодан і Ушіро-гері-чудан оцінюються додатково. Ката виконуються з силою і чіткістю рухів, особливо КБД. При виконанні Кіхон-іппон-куміте – знання основних аспектів і прагнення до їх здійснення (концентрація, стійки, техніка, час, кіме, швидкість).

GO – KYU (5 кю)

Рівень вимагає підвищення розвитку технічних і ментальних навиків. Помірна потужність при нанесенні ударів, прийнятний баланс і сфокусована концентрація. Точне і чітке виконання ката. Виконання в Джіу-куміте простих технік з точним контролем ударів. Здатність на участь у Шіай.

YON – KYU (4 кю)

Рівень вимагає підвищення розвитку технічних і ментальних навиків. Учень повинен показати потужні стійки, вміння добре розвивати енергію в ударах, прийнятну точність і концентровані техніки. Точне і потужне виконання Ката з пластичною манерою. Виконання спарингу з сильним бойовим духом.

SAN – KYU (3 кю)

На даному рівні робиться наголос на Кімэ: чітка різниця між розслабленими і напруженими м’язами, прагнення до швидкої концентрації сили. Претендент повинен виконувати ката Текі-Шодан з належним обертанням корпусу і явною потужністю. Потрібно вміти змагатися за міжнародними правилами змагань із застосуванням контрольованої, простої і ефективної техніки. Повний контроль тіла, стійкість при пересуванні і точність при ударах ногами.

NI – KYU(2 кю)

На даному рівні претендент повинен уміти сфокусувати силу точно в ціль із збереженням енергії удару, в поєднанні з правильним диханням і напругою м’язів; продемонструвати хороший баланс, потужність, різкість при ударах і блоках, він також повинен бути навчений дисципліни безперервних, важких тренувань.

ICHI – KYU(1 кю)

На даному рівні учень повинен продемонструвати максимальну потужність при нанесенні ударів і майстерність базової техніки: виконувати всі базові рухи тіла і техніку з правильним застосуванням, включаючи техніку рук і ніг. Концентрація фізичної і розумової сили при виконанні техніки (стійки, стегна, хара, хікі-те, розумова концентрація). Гарна спроможність виконання комбінацій. Точне і динамічне виконання Ката. Під час виконання спарингу – гарне почуття дистанції і темпу, точний контроль, час, сильний бойовий дух. Активність у будні карате, зразкова поведінка, дотримання етики карате-до.