Федерація Фунакоші
Шотокан Карате України
+38 (093) 315 48 90

Командне ката і куміте

Командне ката

Критерії для командного ката базуються на синхронному виконанні, а також на критерії для індивідуальних ката.

 

Командне куміте

1. Всі матчі – Шобу Іппон.

2. Тривалість бою – дві хвилини.

3. Якщо матч закінчується внічию – немає додаткового часу.

4. Команда-переможець визначається по виграшу більшості матчів, а не за кількістю ваза арі.

5. Після закінчення всіх поєдинків, у випадку нічиєї між командами, команда вирішує, яким спортсменові йти на спірний поєдинок (не можуть виходити повторно учасники, між якими спірний бій пройшов внічию). Це є новий поєдинок, не додатковий, тому всі попередні зауваження втрачають силу, на відміну від додаткових поєдинків в індивідуальному куміте.

6. У фіналі, команда-переможець визначається після закінчення третього спірного поєдинку (якщо до цього переможець не був визначений). При визначенні 3-го і 4-го місця, переможець визначається після закінчення другого додаткового поєдинку (якщо до цього переможець не був визначений). При будь-яких інших поєдинках, переможець визначається після закінчення першого додаткового поєдинку.

7. Якщо не вдалося досягти взаємної згоди, щоб визначити порядок виступу спортсменів, головний суддя кидає жереб. Команда, що виграла в жереб, вирішує, яка з команд перша виставляє учасника. Потім інша команда виставляє також учасника для поєдинку. Для наступного поєдинку, інша команда вибирає, хто перший виставляє спортсмена на поєдинок і т.д.