Федерація Фунакоші
Шотокан Карате України
+38 (093) 315 48 90

IV Чемпіонат світу Всесвітньої JKA Асоціації Карате


ПРЕС– РЕЛІЗ

IVчемпіонату світу Всесвітньої JKA Асоціації Карате

14-16 червня 2013 р. м.Ремшайд (Німеччина)

З 14 по 16 червня в Німеччині відбулась знаменна подія для шанувальників традиційного напрямку карате, що відбувається один раз на два роки – IV чемпіонат світу з WJKA.

Для нашої федерації це відповідальні змагання, в яких наша збірна дебютувала.

В п’ятницю напередодні змагань відбувся суддівський семінар, в якому прийняли участь: президент федерації, головний інструктор А.Науменко (6 Дан) та генеральний секретар С.Голубець (3 Дан). На цьому семінарі було доведено тонкощі змагальних програм з ката та куміте. До речі за версією  WJKA в ката не допускаються ніякі зміни, спортсмени повинні демонструвати тільки певні стандарти, якщо в ката допускаються деякі варіації, судді за це знижають бали, цим самим дотримується збереження стилю. Що стосується куміте то поєдинки для юнаків та юніорів практично не відрізняються від правил FSKA, за виключенням захисної екіпіровки, дозволяється тільки капа та накладки на руки білого кольору, але що стосується дорослих, то тут на руки не вдягаються накладки, тобто суперники ведуть поєдинок «голими» руками, що відповідно зменшує дистанцію до суперника і таким чином максимально приближає до реальності.

Також хотілось би відмітити сильний бойовий дух під час ведення поєдинків,  при тому, що удар дозволяється виконувати в голову в контакт,  але якщо трапляється травма за вини атакуючого, то в цьому випадку застосовується покарання. Але незважаючи на це, на змаганнях не будо ніяких серйозних травм, так як усі спортсмени пройшли відповідну підготовку.

В перший день змагань змагання проходили серед кольорових поясів з 7-4 кю, серед дітей, юнаків, юніорів та дорослих,  в якому взяли участь троє наших спортсменів: Науменко Максим (8 кю), Шишковський Дмитро (7 кю) та Гончарова Даша (4 кю). Після напружених змагань було здобуто золоту медаль з ката, яку завоювала Гончарова Даша.  

Другий день змагань відбувався серед спортсменів коричневих та чорних поясів. В ньому прийняли участь наші спортсмени: Королюк Настя (1 дан), Гончарова Даша (4 кю), Репко Андрій (1 дан), Науменко Олександр (3 дан) та Голубець Станіслав (3 дан).  В неділю знову змогла відзначитись: Гончарова Даша – 1 місце в куміте та Голубець Станіслав, який серед ветеранів 40 років та старші, виборов бронзову нагороду.

Все ж не так просто завоювати медалі на цих змаганнях. Для прикладу: серед дорослих в одній категорію в Олександра Науменка було 33 спортсмени, які представляють свої країни та мають дуже добру підготовку. Якщо взяти в цілому, то всі спортсмени збірної України виступали добре, але звичайно сказались особливості змагань, які будуть враховуватись на майбутнє в наступних змаганнях. Тож президент Асоціації Ян Кнобель 8 Дан (Голандія) відмітив якісний рівень нашої збірної, але потрібно буде допрацювати деякі тонкощі і на наступному чемпіонаті світу, що відбудеться в Бразилії (2015 р.) Україна зможе досягти чергових висот. Після чого було домовлено про візит в Україну (6-8 грудня) сенсея Яна Кнобеля, яких проведе міжнародний семінар. До речі асистентом буде Антон Кнобель (5 дан), що на сьогодні являється чемпіоном світу.

Ну а зараз, збірна України готується до Чемпіонату світу FSKA, що буде проходити в Польщі (20-22 вересня)


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА БАЖАЄМО НОВИХ УСПІХІВ