Федерація Фунакоші
Шотокан Карате України
+38 (093) 315 48 90

ПРЕС– РЕЛІЗ IV чемпіонату Європи Всесвітньої JKA Асоціації Карате

 

 21-22 червня 2014 р. м. Едегем (Бельгія)

 

З 21 по 22 червня Бельгія приймала IV чемпіонат Європи з карате WJKA. Для нашої збірної команди це досить відповідальні змагання,  в яких приймають участь представники та шанувальники традиційного карате.

Змагання з карате старої школи JKA  досить відрізняється від спортивного карате зовсім іншою тактикою і головне сильним бойовим духом. Тому наша збірна відповідально ставилась до підготовки, яка почалась минулого року, включаючи проходження міжнародного семінару під керівництвом шихана Яна Кнобеля, 8 Дан (Голандія) та сенсея Анатолія Науменка 6 Дан.

І ось після прибуття до Бельгії в п’ятницю напередодні змагань відбувся суддівський семінар, який проводив головний суддя Кевін Тсурлов (7 Дан) з Англії. В ньому прийняли участь судді від України: президент федерації, головний інструктор, суддя міжнародної А категорії – А.Науменко (6 Дан), Володимир Моряков (5 Дан) і Олексій Репко (2 Дан). На цьому семінарі було доведено головні моменти змагальних програм з ката та куміте, де потрібно зосередити увагу та відбувся суддівський екзамен.

В рамках чемпіонату Європи, в перший день зазвичай проходять змагання під назвою КОХАЙ, в якому приймають участь спортсмени кольорових поясів з 7-4 кю, серед дітей, юнаків, юніорів та дорослих.

В   ньому взяли участь троє наших спортсменів: Івахненко Артем (8 кю), Науменко Максим (7 кю) із Черкас та Зубрьова Софія (6 кю) з Макіївки. Після напружених змагань серед дітей Науменко Максим зайняв 3 місце в куміте, а наша Зубрьова Софія впевнено здобула золоті медалі в ката і куміте.

Далі відбулись змагання серед спортсменів коричневих та чорних поясів. В ньому прийняли участь наші спортсмени: Королюк Настя (1 дан),  Репко Андрій (1 дан), Репко Олексій (2 Дан) з Києва,  Науменко Олександр (3 дан) з Черкас та Володимир Моряков (5 дан) з Макіївки.  Після чого змогли відзначитись: Королюк Настя – 2 місце в ката, Володимир Моряков, який серед ветеранів 40 років та старші, виборов срібну і бронзову нагороду.

Хотілось би відмітити команду в складі О.Науменка, В. Морякова та А.Репка, яка із семи команд пройшовши два кола стала найкращою і зайняла 1 місце.

Та особливо хотілось відмітити найпрестижніші категорії дорослих з ката – 1 місце Андрій Репко, та особливо  в куміте – 1 місце Олександр Науменко. Нагадуємо, що в змаганнях з куміте немає поділу на вагові категорії, всі бажаючі виступають в абсолютній категорії, що в першу чергу дає можливість перевірити себе в досить екстремальних поєдинках, де можуть змагатись атлети різних параметрів.  Коментуючи поєдинки Олександа Науменка хотілось би відмітити, що всі вони, а їх було чотири,  закінчились достроково з його явною перевагою. Все це було чудовою демонстрацією холоднокровності та відмінною технікою і тактикою, яку Олександр впевнено демонстрував та зумів отримати головний приз -Кубок  чемпіонату Європи.

В  цілому для нашої збірної команди України це було чудовим виступом, що особливо важливо  в ці неспокійні для України дні. Приємно, що провідні спортсмени із Німеччини, Бельгії та Нідерландів, які зазвичай вигравали ці престижні категорії, тепло вітали наших спортсменів та із задоволенням фотографувались із нашими чемпіонами.

Підводячи підсумок  президент Асоціації Ян Кнобель, 8 Дан (Голандія) також приєднався до привітань та відмітив, що чемпіонат пройшов успішно, і як сказав: «у нас була якість, прогрес і дух».

Під час недільної поїздки окрім змагальної частини наша команда мала можливість побувати в Польщі (Варшава, Познань, Слубіце, Вроцлав), Німеччині (Берлін), Бельгії (Міхелен, Едегем, Антверпен) та Голандії (Амстердам).

На момент перебування в цих містах учасники насолоджувались чудовими краєвидами, середньовіковою архітектурою, історичними пам’ятками та пізнанням історії, яку надавали гіди-екскурсоводи. Тож усі повернулись на Батьківщину з переповненими почуттями.

Також хотілось би відмітити, що в 2016 році наступний чемпіонат Європи заплановано провести в Україні, що надасть нашій країні чудові шанси масово прийняти участь в цих престижних змаганнях та іще вище підняти рівень українського карате.

Ну а зараз, збірна України готується до чемпіонату світу FSKA, що буде проходити в вересні в Алмаді (Португалія). Сподіваємось, що наша країна знову буде на найвищій сходинці п’єдесталу.

 

ТОЖ ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА БАЖАЄМО НОВИХ УСПІХІВ

 

Фотозвіт IV чемпіонату Європи Всесвітньої JKA Асоціації Карате