Федерація Фунакоші
Шотокан Карате України
+38 (093) 315 48 90

УКРАЇНА ПЕРША НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ З КАРАТЕ

З 20 по 22 вересня у Польщі в місті Жуково, відбувся ХV чемпіонат світу з Фунакоші Шотокан Карате, в якому взяло участь двадцять дві країни.

Від України виступало більш як сімдесят спортсменів Всеукраїнської Федерації Фунакоші Шотокан Карате. Наші спортсмени виступали практично у всіх видах програми і проявили неабияку майстерність в цьому виді єдиноборства.

По підсумках наша збірна посіла перше загальнокомандне місце, випередивши збірну Польщі, яка стала другою та збірну Казахстану, що посіла третє місце. Загалом ми привезли до дому 21 золотих, 28 срібних та 18 бронзових медалей.

Чемпіонат світу по карате

Про більш детальні події у “Сміляночці” повідомив генеральний секретар федерації Станіслав Голубець. Він розповів про те, що практично відразу після попереднього чемпіонату світу, який пройшов у Сполучених Штатах Америки минулої осені, де наша збірна черговий раз посіла друге загальнокомандне місце, почалася підготовка збірної до наступного чемпіонату в Польщі.

Ми знали, що польська збірна досить сильна і, виступаючи вдома, буде намагатися здобути першість. Але і наші спортсмени при певній підготовці усвідомлювали, що цілком можуть конкурувати з будь ким на рівних. Саме зусилля президента федерації Анатолія Науменка, заслуженого тренера України, головного тренера національної збірної та старших тренерів відповідальних за підготовку спортсменів Морякова В., Зими А., Науменка О., були направлені на якісну підготовку збірної.

Протягом року було проведено ряд змагань, літній тренувальний табір, НТЗ в Дніпропетровську, а перед від’їздом до Польщі був проведений останній загальний збір спортсменів збірної. Усе це дало свої результати.

Наші майстри карате демонстрували свою техніку так, що у суддів не виникало сумніву в тому, хто є переможцем у тій чи іншій номінації. Ми здобували перемоги у тих видах, де традиційно раніше перемагали поляки та представники інших країн.

Особливо хочеться відмітити Олександра Науменка МСУМК із клубу «БУШІДО» із міста Черкаси, який приніс у скарбничку збірної три срібні та одну золоту медаль, включаючи перемогу в абсолютній категорії куміте довівши, що він є найкращим.

Серед дорослих спортсменів хочеться також відмітити інших спортсменів із смілянського клубу «ВОСТОК» таких як Юрій Здоренко МСУМК, який став чемпіоном у ката особистому, Володимира Мачуського КМС, який вперше брав участь у змаганнях такого рівня та здобув третє місце в куміте особистому (65 кг), та команду в складі Юрія Здоренка, Олександра Науменка та Сергія Цаподоя, яка зайняла друге місце в командному ката.

Хочеться відмітити спортсменів із Дніпропетровської області Андрія Зиму, Кирила Кірсанова, Вакуленка Дмитра, Альфреда Моніна, Поповича Ігоря, Антона Ємельянова, Олександра Яновського, дівчат Харчук Марину, Федій Яна, Кім Розу, Барабаш Катю, з м. Києва Репка Андрія, Гончарову Дарію, Музику Максима, Донецької області Володимира Морякова, Вікторію Ткалю, та Хмельницької області Захарчук Софію. Серед юнаків хотілося б відзначити Якушина Михайла з Черкаської області, Кобилянського Кирила, Попова Альберта та Короткошеєнка Микиту з м. Києва, Широяна Давида, Гуріна Олексія та Якуненко Христину з Дніпропетровської області.

Не відставали від досвідчених спортсменів і діти. Самий молодший Максим Думенко з м. Києва виступаючи у віці сім років завоював три золоті медалі. Також є ще багато спортсменів, які зробили свій вклад до загального результату. Тож виражаємо усім щиру подяку.

Підтримка нашої збірної була шалена. Спортсмени, які були вільні від виступів, підтримували своїх з трибун. На третій день змагань до українців на їх підтримку приєдналися представники інших країн, таких як Південна Африка та Португалія, та скандували українською.

На підведенні підсумків чемпіонату президент, шеф інструктор всесвітньої федерації Фунакоші Шотокан Карате майстер десятого Дану Шихан Кеннет Фунакоші привітав українську збірну з перемогою, відмітивши її високу технічну підготовку. А Анатолію Науменку та кращому спортсмену Олександру Науменку було запропоновано пройти місячний безкоштовний тренувальний курс в головному Додзьо FSKA у Сполучених Штатах Америки.

Хочеться висловити щиру подяку усім спортсменам, українським рефері, які до речі одержали міжнародну категорію суддів, тренерам, батькам. Адже, кожен вніс свою особливу частинку в загальну перемогу. Особливо хочу подякувати президента федерації Анатолія Науменка за його труд у виборі правильного розвитку цього виду бойового мистецтва, за його відданість справі карате.

Прес служба федерації   Фоторепортаж чемпіонату