Федерація Фунакоші
Шотокан Карате України
+38 (093) 315 48 90

МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР КАРАТЕ WJKA ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ШИХАНА ЯНА КНОБЕЛЯ, 8 ДАН JKA

6-7 грудня в Черкасах відбулася довгоочікувана подія для шанувальників традиційного карате – міжнародний семінар карате WJKA під керівництвом шихана Яна Кнобеля, 8 дан JKA /Голандія/.

Заняття проходили з великої цікавістю та інформативністю, по 6 годин на день. Сенсей приїхав на семінар зі своїм асистентом Антоном Кнобель, 5 Дан, дворазовим чемпіоном світу. Кожне заняття несло в собі певну ідею, та постійно переходило з ката в куміте, на яких вчитель демонстрував дуже швидкісну і водночас потужню техніку та принципи традиційного карате. Приємно було спостерігати за майстром, який в свої 63 роки, був швидший і гнучкіший від значно молодших каратистів. Як було сказано сенсеєм кіхон, ката і куміте це одне ціле, тому кожний розділ являється дуже важливим при вивченні карате. Майстер являється прихильником старої школи Японської Асоціації Карате (JKA), яка була сформована групою кращих японських майстрів на чолі з сенсеєм Масатоші Накаямою на початку 1960, та набрала свого розквіту в 1980 роках. Як було пояснено цей період був найкращим для JKA. Надалі ідеї почали змінюватись і сучасний стиль значно відрізняється від старого.

За ці два дні тренувань було розібрано основну фундаментальну базу JKA, яка має певні відмінності від стилю шотокан, та було переглянуто матеріал ката: Хеян 1-5, Бассай дай, Джіон, Емпі та Канку-дай. Заняття з куміте надали в черговий раз пересвідчитись в реальності справжнього карате, яке демонстрували майстри.

Після семінару під час спілкування майстер похвалив нас за продуктивні заняття, на яких наші каратисти показали сильний дух, подякував за теплий прийом, і було прийняте рішення проводити такі гашшуку традиційно в травні.

Досить швидко пролетів час, але в наших серцях залишилась та іскра, яку запалив майстер з великої літери шихан Кнобель.


Фотозвіт семінару